Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tutu sukně (tylová) návod

24. 9. 2011

Bez šití (pro všechny snad nejsnadnější možnost, protože někteří jsou jako já, antitalenti na šití).

Záleží na počtu vrstev, které chceme na sukni mít, já bych udělala alespoň čtyři, protože mám v sukni neustálý pocit nahoty a strach z toho, že někdo náhodou zahlédne moje kalhotky, ale to mají snad i jiní lidé. Takže pokud chcete mít 4 vrstvy, tak si kupte alespoň 4 metry tylu, klidně i víc, nic tím nezkazíte. Osobně si myslím, že je lepší koupit těch metrů více, protože nikdy nevíte, jak blízko sebe budete tyl dávat a kolik vrstev budete nakonec chtít, názor můžete změnit i u konce díla. Dále si kupte gumu, jakkoli širokou, ale nesmí být moc úzká, alespoň dva centimetry široká. Změřte si obvod boků nebo pasu, podle toho, kde chcete sukni nosit, já ji nosím na bocích. Gumu kupte stejně dlouhou, jako byl váš obvod. Dále si kupte stuhy, pokud chcete sukni oživit i barevnými stuhami, ale kupte je tak barevné, jak chcete, ale myslete na to, že kombinace stejně barevných stužek a tylu je dost…divná, bylo by zbytečné utrácet za stuhy, když stejně nebudou vidět. Podle mě je nejlepší kombinace kontrastních barev, jako je černá a modrá, bílá, růžová, fialová, ne černá a šedá!

 Gumu na koncích sešijeme několika stehy, to bych nezkazila ani já.

Naměříme si metrové pruhy tylu, ty srolujeme a nastříháme tak na pěti až deseti centimetrové válečky (klidně stříhejte od oka, sukně bude zajímavější), ty potom rozmotáme a rozstříháme na polovinu.

Gumu si zavěsíme na ramínko a liščí smyčkou na ní začneme připevňovat tyl, nezapomeňte ho pořádně utáhnout. Tohle děláme, dokud nezaplníme celou gumu, snažte se pruhy nacpat co nejvíce k sobě. Jakmile doděláte první vrstvu, můžete začít druhou, tím samým postupem, jen už na tyl máte méně místa, už od pohledu poznáte, že sukně je dost nadýchaná.

Tou samou smyčkou tam přidělejte i stužky, pokud je chcete dát na vrch sukně, pokud je chcete zakomponovat do sukně, musíte je vkládat mezi jednotlivými díly tylu.

Už jen obléci a můžete vyrazit se zbrusu novou a originální sukní.

 

29cba67200_67030921_o2.jpg

 

4310e430e3_67030808_o2.jpg

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super nápad

(Míša, 6. 4. 2013 10:20)

Super nápad, půjdu do toho :-)